מי אנחנו

מהם עשרת ימי תודה?

עשרת ימי תודה מבקשים לשזור את עשרת הימים שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ליום העצמאות, סביב הכרת תודה. כשם שאנחנו מציינות ומציינים את 'עשרת ימי תשובה', שהם ימי חשבון נפש בין אדם לעצמו, לזולתו ולאלוהיו, כך אנחנו מבקשים לציין את עשרת ימי תודה – ימים שיעסקו ביחסים שבין הישראלים לישראל, ימים שבהן נשוחח על אודות המושג תודה והמשמעות הכפולה שלו – הכרת הטוב והשתאות על הפלא, על שזכינו לכונן מדינה, ומודעות למורכבויות ולאתגרים, לכל מה שדורש תיקון.

 עשרת ימי תודה מעניקים לנו הזדמנות להעריך את החיובי, את ההצלחות ואת האושר שסביבנו ובתוכנו. בימים האלה אנחנו מוזמנות ומוזמנים להודות למישהו בסביבתנו, לעצמינו ולכל מי או מה שנחפוץ. עשרת ימי תודה מבקשים להפוך את התודה לפעולה ממשית ושגורה בשגרת היומיום, ליחיד ולחברה, ומציעים עשרה ימים של פרספקטיבה חיובית, שונה מהציניות ומהאטימות שפוגשות רבות ורבים מאיתנו ביומיום הישראלי.

אנחנו מבקשות ומבקשים להטמיע את עשרת ימי תודה בלוח השנה הישראלי; עשרה ימים, מדי שנה, שבהם החברה הישראלית הופכת למפרגנת יותר ולמודעת יותר, לחברה שאומרת יותר תודה.

בשנת 2020 הוקמה בהשראת "עשרת ימי תודה" יוזמה חדשה ובינלאומית: "Days of Gratitude". יוזמה זו, בהובלת הארגון , הרחיבה את פעילותה בשנה זו ומציעה מגוון תכנים ופעילויות העוסקים בהכרת הטוב והודיה, המעוגנים בראשי החודשים של לוח השנה העברי, ולוקחים בה חלק מאות ארגונים וקהילות ואלפי אנשים ברחבי העולם.

השנה נציין את עשרת ימי תודה בתאריכים 17/4/23-26/4/23 כ"ו ניסן עד ה' אייר ה'תשפ"ג. אתן ואתם מוזמנים מאד ליטול חלק בימי עשרת ימי תודה במגוון דרכים ובהן קריאה קהילתית של מגילת העצמאות, אירועי הלימוד ומעגלי השיח שמתקיימים ברחבי הארץ, לוחות התודה האהובים במיוחד, התערבויות-רחוב בערים השונות, תיוגים ברשתות החברתיות ובעוד שלל פעילויות המופיעות באתר.

רוצים להצטרף אלינו? מוזמנים להצטרף לקבוצת הוואטסאפ שלנו – לתרגול תודה יומי. או לניוזלטר שלנו – לקבלת עדכונים ולעקוב אחרינו בפייסבוק או בערוץ היוטיוב.

מי עומד מאחורי היוזמה?

עשרת ימי תודה היא יוזמה של בוגרות ובוגרי 'בית פרת – מדרשה ישראלית', בית מדרש לצעירות ולצעירים מכל גווני החברה הישראלית אשר נפגשים ללימוד משותף ומצמיחים קהילה ישראלית גדולה שעומדת על רגליים של לימוד, תפילה ועשייה ונושאת עיניה אל עבר ארון הספרים, המסורת היהודית והחברה הישראלית.

שותפים

אנחנו בתקשורת