מי אנחנו

מהם עשרת ימי תודה?

עשרת ימי תודה מבקשים לשזור את עשרת הימים שבין יום הזיכרון לשואה ולגבורה, ליום העצמאות, סביב הכרת תודה. כשם שאנחנו מציינות ומציינים את 'עשרת ימי תשובה', שהם ימי חשבון נפש בין אדם לעצמו, לזולתו ולאלוהיו, כך אנחנו מבקשים לציין את עשרת ימי תודה – ימים שיעסקו ביחסים שבין הישראלים לישראל, ימים שבהן נשוחח על אודות המושג תודה והמשמעות הכפולה שלו – הכרת הטוב והשתאות על הפלא, על שזכינו לכונן מדינה, ומודעות למורכבויות ולאתגרים, לכל מה שדורש תיקון.

עשרת ימי תודה מעניקים לנו הזדמנות להעריך את החיובי, את ההצלחות ואת האושר שסביבנו ובתוכנו. בימים האלה אנחנו מוזמנות ומוזמנים להודות למישהו בסביבתנו, לעצמינו ולכל מי או מה שנחפוץ. עשרת ימי תודה מבקשים להפוך את התודה לפעולה ממשית ושגורה בשגרת היומיום, ליחיד ולחברה, ומציעים עשרה ימים של פרספקטיבה חיובית, שונה מהציניות ומהאטימות שפוגשות רבות ורבים מאיתנו ביומיום הישראלי. אנחנו מבקשות ומבקשים להטמיע את עשרת ימי תודה בלוח השנה הישראלי; עשרה ימים, מדי שנה, שבהם החברה הישראלית הופכת למפרגנת יותר ולמודעת יותר, לחברה שאומרת יותר תודה.

השנה נציין את עשרת ימי תודה בתאריכים 20-29.4.2020 כ"ו בניסן עד ה' באייר ה'תש"ף. אתן ואתם מוזמנים מאד ליטול חלק בימי עשרת ימי תודה במגוון דרכים ובהן אירועי הלימוד ומעגלי השיח שמתקיימים ברחבי הארץ, לוחות התודה האהובים במיוחד, התערבויות-רחוב בערים השונות, תיוגים ברשתות החברתיות ובעוד שלל פעילויות המופיעות באתר.

מי עומד מאחורי היוזמה?

עשרת ימי תודה היא יוזמה של בוגרות ובוגרי 'בית פרת – מדרשה ישראלית', בית מדרש לצעירות ולצעירים מכל גווני החברה הישראלית אשר נפגשים ללימוד משותף ומצמיחים קהילה ישראלית גדולה שעומדת על רגליים של לימוד, תפילה ועשייה ונושאת עיניה אל עבר ארון הספרים, המסורת היהודית והחברה הישראלית.

עשרת ימי תודה – מסורת ישראלית חדשה

שותפים

אנחנו בתקשורת